Embed

Mehmet Coşkundeniz-Aşk Bize Yakıştı

 

Ben seni kocaman bir yürekle sevdim ..Gözlerim değil ,,yüreğimdi seni gören ..Sen damarlarımdaki kana karışıp geldin ,,oturdun yüreğime ..Bir başka yerde olamazdın zaten ..Sen ,,benim en değerli yerimde ,,yüreğimde olmalıydın ,,orada kalmalıydın ..


..


Çok
aŞka ev sahipliği yapan bu yürek ,,ilk kez bu kadar kolay kabullendi seni ..Herhangi bir konuk değildin artık ..Bu yüzden ne ağırlama faslı vardı ,,ne de uğurlama ..


..


En kızgın ,,en tahammülsüz olduğum anlarda bile seni düşünmek yetti bana ..İçimdeki sevinç yüzüme yansıdı ,,güldüm ..Beni güldüren senin sevgindi ve ben kaygısız ,,içten gülüşün ne demek olduğunu ,,nasıl güzel bir şey olduğunu anladım seninle ..


..


Sevdim ve hayrandım da ..Her halin çekti beni ..Duruşunu ,,uyumanı ,,gülmeni ,,kızmanı ,,şaşkınlığını ,,saflığını ,,kurnazlığını ,,çocukluğunu ,,olgunluğunu sevdim ..Sesini de sevdim suskunluğunu da ..Küçük oyunlarını ,,kaprislerini ,,sitemlerini ,,korkularını sevdim ..Seni ve o doyumsuz sevdanı ,,"uçarı" sevdanı anlatacak kelime bulamadım çoğu zaman ..Sığmadın cümlelere ve hiçbir cümle seni yeterince tarif edecek kadar derin olmadı ..


..

Sana akıyorum ,,çünkü 'hayatın uslanmaz ruhusun' sen ..İşte ben bu ruha aşığım aslında ..


..


Sana kendini anlatman için hiç fırsat vermeyen insanları bırak bir kenara ..Onlar hep zamanını çaldı senin ..Sen aŞkını saklarken hoyrat ellerden ,,onlar her seferinde bir çentik açıp yüreğine ,,büyüttüler yaranı ,,kanattılar ..Sen paylaşmak adına içindeki mavilikleri sunarken onlara ,,yıldızsız gecelerin karanlığına çektiler seni ..Kimliğini çaldılar ..


..


Ne zaman sevdim seni ,,bana dünyanın bütün pisliklerini unutturan gözlerine ne zaman vuruldum ,,hatırlamıyorum ..Sanki bu dünyadan değildin de ,,bir sonsuzluktan kopup gelmiştin ..Acıların vardı ,,yüreğine gömmüştün ..


..


Sahi hangi baharın ürünüydün sen ??Hangi topraklarda tohumdun ??Hangi güneş büyüttü seni ??


..


Ben sana maviyi anlattım ..
Aşkın mavisini ,,yüreğin mavisini ,,umutların mavisini ..Sense kırmızıdan konuştun ..Ateşin kırmızısını ,,tutkunun kırmızısını ..İşte o zaman anladım ki ben mavileri sunarken sana ,,sen kırmızılarla gelecektin bana ..Ve dünyada başka hiçbir renk birbirine bu kadar uyumlu olmayacaktı ..

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !